Peliitat vaihtaa päävalmentajaa

Sarjassa viimeiseksi jäävä Peliitat vaihtaa päävalmentajaansa.

Peliitat vaihtaa päävalmentajaa. Alkukauden Peliittojen pääkäskijänä toiminut Santeri Heiskanen siirtyy sivuun ja hänen tilalleen nostetaan apuvalmentajana toiminut Jani Keinänen. Hän saa aisaparikseen Marko Nymanin. Seuran ensisijaisena tavoitteena on säilyttää paikka Mestiksessä ensi kaudelle, sillä edessä on karsinnat.

"Jokainen varmasti näkee sarjataulukosta, että tämä kausi on mennyt pelillisesti pahasti penkin alle. Toki joukkue on nuori ja kokematon, monella pelaajalla ei ollut kauteen lähdettäessä miesten pelejä alla  ollenkaan. En kuitenkaan halua mennä näiden asioiden taakse tai selitellä pienellä pelaajabudjetilla, meillä on kuitenkin ollut  käytännössä koko kauden laadukkaita pelaajalainoja Lahdesta saatavilla", Peliittojen toimitusjohtaja Josse Mielonen totesi seuran tiedotteessa.

Kuva: Teemu Huikko

Uusimmat uutiset

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next