Harjoitusottelut käynnistyvät!

Harjoitusottelut starttaavat tänään 9.8. Mestiksen osalta, kun Espoo United isännöi venäläistä Dinamo Saint Petersburgia. Joukkueiden harjoitusotteluohjelmat elävät pitkälti 11.8.-22.9. pelattavan jääkiekon Suomen Cupin mukaan, joten alle kerätty listaa saattaa joiltakin osin vielä muuttua.

 

Espoo United

9.8. Espoo United - Dynamo Saint Petersburg (RUS)

18.8. Espoo United - Kiekko-Vantaa

23.8. TUTO Hockey - Espoo United

6.9. Espoo United - TUTO Hockey

14.9. Kiekko-Vantaa - Espoo United

20.9. Espoo United - Peliitat

 

Hermes

17.8. Hermes - IPK (Pelipaikkana Pyhäjärvi)

23.8. Hermes - SKA Neva (RUS)

 

IPK

17.8. Hermes - IPK (Pelipaikkana Pyhäjärvi)

23.8. Jokipojat - IPK

26.8. IPK - SKA Neva (RUS)

7.9. IPK - Jokipojat

13.9. RoKi - IPK

20.9. IPK - RoKi

 

Jokipojat

23.8. Jokipojat - IPK

30.8. Jokipojat - SKA Neva (RUS)

2.9. SaPKo - Jokipojat

7.9. IPK - Jokipojat

20.9. Jokipojat - SaPKo

 

Ketterä

10.8. Ketterä - Dynamo Saint Petersburg (RUS)

11.8. Peliitat - Ketterä

12.8. Ketterä - SKA 1946 (RUS)

16.8. Ketterä - Peliitat

29.8. Ketterä - SKA Neva (RUS)

6.9. Ketterä - SaPKo

13.9. SaPKo - Ketterä

20.9. KeuPa HT - Ketterä

22.9. Ketterä - KeuPa HT

 

KeuPa HT

18.8. LeKi - KeuPa HT

2.9. Harjoitusturnaus Nokialla

13.9. KeuPa HT - LeKi

20.9. KeuPa HT - Ketterä 

22.9. Ketterä - KeuPa HT 

 

Kiekko-Vantaa

16.8. Kiekko-Vantaa - High1 (KOR)

18.8. Espoo United - Kiekko-Vantaa

19.8. Kiekko-Vantaa - High1 (KOR)

6.9. LeKi - Kiekko-Vantaa

14.9. Kiekko-Vantaa - Espoo United

21.9. Kiekko-Vantaa - TUTO Hockey

 

LeKi

11.8. KooVee - LeKi

18.8. LeKi - KeuPa HT

6.9. LeKi - Kiekko-Vantaa

13.9. KeuPa HT - LeKi

 

Peliitat

11.8. Peliitat - Ketterä

16.8. Ketterä - Peliitat

18.8. Pelicans - Peliitat

22.8. Peliitat - High1 (KOR)

23.8. Peliitat - SaPKo

2.9. Harjoitusturnaus Nokialla

20.9. Espoo United - Peliitat

 

RoKi

18.8. RoKi - Kalix (SWE)

22.8. Kalix (SWE) - RoKi

29.8. RoKi - Asplöven (SWE)

5.9. Asplöven (SWE) - RoKi

9.9. Boden (SWE) - RoKi

13.9. RoKi - IPK

20.9. IPK - RoKi

 

SaPKo

23.8. Peliitat - SaPKo

30.8. SaiPa - SaPKo

2.9. SaPKo - Jokipojat 

6.9. Ketterä - SaPKo

13.9. SaPKo - Ketterä

20.9. Jokipojat - SaPKo

 

TUTO Hockey

23.8. TUTO Hockey - Espoo United

2.9. Harjoitusturnaus Nokialla

6.9. Espoo United - TUTO Hockey

 

Kuva: Shaun Duncan